Michał Warchoł

Partner

Adwokat

Specjalizacje: Prawo gospodarcze (w tym obsługa start-upów), prawo umów, prawo procesowe, prawo karne (w tym prawo karno-gospodarcze), prawo sportowe.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendysta naukowy w czasie studiów. Wpisany na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych. Uczestniczył w licznych projektach transakcyjnych z zakresu M&A, podziałów i przekształceń przedsiębiorstw, o wielomilionowych wartościach, w tym dla spółek notowanych na GPW i NewConnect,. Zapewnia wsparcie na każdym etapie przedsięwzięcia, w tym podczas badania due dilligence i tworzenia umów inwestycyjnych, osadzając biznesowe założenia przedsiębiorców w realiach prawnych. Reprezentuje strony w postępowaniach dotyczących odpowiedzialności członków zarządu za zobowiązania spółki. Doradza także w sporach partnerów biznesowych. Obsługiwał także procesy pozyskiwania finansowania zewnętrznego, w tym od podmiotów zagranicznych. Prowadzi praktykę z obszaru prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, doradzając zarówno wierzycielom, jak i podmiotom zadłużonym. Świadczy także pomoc prawną dla podmiotów z sektora NGO. Obsługując sportowców oraz podmioty związane ze światem sportu, łączy swoją sportową pasję z praktyką zawodową. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych. W 2016 r. nominowany z ramienia czołowej polskiej kancelarii do konkursu “Rising Stars – Prawnicy liderzy jutra”. Autor licznych publikacji, które ukazują się na łamach m.in.: Dziennika Gazety Prawnej, Pulsu Biznesu, Rzeczpospolitej, Gazety Wyborczej oraz popularnych portali internetowych.

e-mail: m.warchol@kmwp.pl


Michał Pituła

Adwokat

Specjalizacje: Ochrona danych osobowych, prawo bankowe (w tym kredyty frankowe), prawo procesowe, prawo cywilne, prawo umów.

Michał Pituła jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Adwokat wpisany na listę adwokatów przy Izbie adwokackiej we Wrocławiu od 2017 r. Od ponad siedmiu lat doradza klientom indywidualnym oraz korporacyjnym, specjalizując się w postępowaniach sądowych, regulacjach związanych z ochroną danych osobowych, a także nieuczciwymi praktykami podmiotów rynku finansowego w relacjach z konsumentami. Posługuje się językiem angielskim.

e-mail: m.pitula@kmwp.pl


Magdalena Nowakowska

aplikant adwokacki

Specjalizacje: Prawo karne, prawo handlowe, ochrona danych osobowych, prawo własności intelektualnej

Magdalena Nowakowska jest aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada ponad czteroletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w warszawskich kancelariach. W ramach swojej praktyki koncentruje się przede wszystkim na obsłudze karnej oraz gospodarczej, a także na regulacjach dot. ochrony danych osobowych i własności intelektualnej. W praktyce kancelarii doradza podmiotom indywidualnym oraz gospodarczym. Stale rozwija się również we wszystkich innych regulacjach prawnych, niezbędnych dla zapewnienia należytego wsparcia klientom. Posługuje się językiem angielskim.

e-mail: m.nowakowska@kmwp.pl


Dominik Kempa

Aplikant radcowski

Specjalizacje: Obsługa korporacyjna spółek, prawo umów, prawo cywilne, prawo rodzinne.

Dominik Kempa jest aplikantem radcowskim przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu oraz absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w różnych dziedzinach związanych z prawem, między innymi poprzez pracę w biurze tłumacza przysięgłego, placówce konsularnej, kancelarii notarialnej, czy jednej z najstarszych kancelarii radcowskich we Wrocławiu. W ramach swojej praktyki zajmuje się zarówno obsługą podmiotów gospodarczych, jak również klientów indywidualnych. Skupia się przede wszystkim na zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego i handlowego. Posługuje się biegle językiem angielskim i francuskim.

e-mail: d.kempa@kmwp.pl